So sopľavým sa nenaješ a so sprostým sa nedovravíš

Autor: Miriam Bzdilíková | 28.11.2012 o 15:44 | (upravené 29.11.2012 o 14:36) Karma článku: 12,14 | Prečítané:  866x

Ľudová múdrosť, ktorú si učitelia v pár mestách, dedinách, obciach v týchto ňoch vyskúšali na vlastnej koži. Toť moja skúsenosť.

Arogancia predstaviteľov tejto vlády sa preniesla na vrcholových predstaviteľov niektorých miest a obcí. Nemenovaný "richtár" sa rozhodol, že sám seba vyhlási za štrajkokaza a bude robiť všetko pre to, aby poštval proti učiteľom rodičov, aby poštval učiteľov proti sebe navzájom a konečne našiel vinníka za svoje zlyhania a neschopnosť. Konečne vie, na koho zvalí, že nedostane peniaze na dokončenie rozostavanej stavby spred 7-mich rokov, nájde spôsob, ako svojim pätolízačom a riťolezcom pridať do vrecák a to všetko hodí na plecia štrajkujúcim rebelom, teroristom tejto spoločnosti, plebsu a najhorším z najhorších - učiteľom.

Pýtam sa. Koncoročné výplaty, na ktorých sa môžu objaviť ušetrené peniaze počas štrajku, nemajú odraziť prácu počas celého kalendárneho roka učiteľa? Prečo sa tromi dňami plánuje vygumovanie všetkej 10 mesačnej práce navyše? Prečo sa medzi štrajkujúcich a sympatizantov kladie rozkol prídelu peňazí? Prečo sa škola stala tŕňom v päte a mydlom v oku?

Odpovedám si. Možno tlaky zhora (ministerstvo), možno tlaky zdola (žalúdok), možno tlaky zboku (vedľajšie dedinky), možno absencia rozumu či jeho prebytok, absencia empatie, strach z konfrontácie,... Dalo by sa špekulovať o dôvodoch, pretože chýba dialóg. Richtár netúži po akomkoľvek kontakte s učiteľmi.

Pripomína mi to štát v malom prevedení. Arogancia, s akou som sa za týchto pár dní stretla, mi odoberá chuť a energiu. Lenže, prerátali sa. Ja jej mám aj na pokračovanie.

 

 

PS: Ak ste náhodou našli spojitosť s nejakým človekom, sklamem Vás. Ide o fikciu. Každý predsa vie, že richrárom už odzvonilo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SME naživo: Ako sa zmenilo Slovensko rok po voľbách?

Diskusia začne o 18:00. Stala sa vláda dostatočnou hrádzou proti extrémizmu, ako sľubovala? Prečo fašisti stále rastú?

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.


Už ste čítali?