Keď zvoní umieráčik

Autor: Miriam Bzdilíková | 29.4.2013 o 16:42 | (upravené 28.5.2013 o 15:52) Karma článku: 6,37 | Prečítané:  521x

Predlžovanie bolestivej agónie aktivizuje v človeku túžbu po rýchlom umretí. Už nehľadí na to, že by mohol zažiť ešte pár krásnych východov slnka, jagajúcu sa oblohu plnú hviezd. Jeho hlavou prebehne myšlienka na  rýchly koniec. Pri zlepšení stavu však skrsne nádej, že predsa len sa oplatí ešte zabojovať. Veď čo ak...

Zažili ste vo svojom živote bitku od učiteľa? Vlepenie žuvačky do vlasov, krik, prísne pohľady, pod ktorými sa detské srdiečko sťahovalo do gatí? A potom ten pohľad na tackajúcu sa  inteligenciu cez mesto k svojim zajtrajším povinnostiam? Ja si také niečo pamätám len v jednom prípade. Bol to človek, ktorý teraz brázdi ulice v alkoholickom opojení a prebýva pod holým nebom. Jemu bola práca učiteľa ukradnutá. Veď kto by sa za tie peniaze snažil viac?

Moja mamina sa celý život venovala cudzím deťom, teraz to robím ja. Po skončení vysokej školy som dostala skvelé pracovné ponuky v inom rezorte za vstupné peniaze, s akými budem možno raz odchádzať zo školstva do dôchodku. Túžba po učení bola silnejšia ako túžba po peniazoch. A našťastie stále je. Ale koľkí vyštudovaní a fakt schopní radšej skočia po lepšej ponuke akoby sa za učiteľský plat mali predierať životom?  Toto chceme pre ďalšie generácie? Učiteľov na dôchodku a tých neschopných bez lepších ponúk? Verím, že ešte stále máme medzi sebou idealistov, ktorí volia učiť a dúfajú, že agónia už prešla. Veď skrsla nádej v sľube, že bude lepšie.

A umieráčik zvoní ďalej...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?